740X043184JP CTS Resistor Products
74x.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 2 RES 180K OHM 0302
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 180k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 31mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 4
Package / Case: 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm)
Part Status: Active
Number of Resistors: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 740X043184JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 2 RES 180K OHM 0302, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 180k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 31mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm), Part Status: Active, Number of Resistors: 2.
Weitere Produktangebote 740X043184JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
740X043184JP 740X043184JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1133528.pdf Resistor Networks & Arrays 180Kohms 5% Isolated