741X083241JP
741X083241JP CTS Resistor Products
74x.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 240
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 741X083241JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 240, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 0804, Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Number of Resistors: 4.
Weitere Produktangebote 741X083241JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
741X083241JP 741X083241JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x.pdf Resistor Networks & Arrays 240ohms 5% Isolated