741X1631001FP
741X1631001FP CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1506
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 1k
Tolerance: ±1%
Power Per Element: 63mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 16
Package / Case: 1506, Convex, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Number of Resistors: 8
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 741X1631001FP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1506, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 1k, Tolerance: ±1%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 16, Package / Case: 1506, Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Number of Resistors: 8, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Weitere Produktangebote 741X1631001FP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
741X1631001FP 741X1631001FP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1133528.pdf Resistor Networks & Arrays 1000 Ohms 25V Max 1%