741X16349R9FP
741X16349R9FP CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARR 8 RES 49.9 OHM 1506
Resistance (Ohms): 49.9
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 741X16349R9FP CTS Resistor Products
Description: RES ARR 8 RES 49.9 OHM 1506, Resistance (Ohms): 49.9, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 16, Package / Case: 1506, Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Grade: Automotive, Part Status: Active, Number of Resistors: 8, Qualification: AEC-Q200.
Weitere Produktangebote 741X16349R9FP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
741X16349R9FP 741X16349R9FP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1133528.pdf Resistor Networks & Arrays 49.9 Ohm 8 resistor 1% Isolated