742C043101JTR
742C043101JTR CTS Resistor Products
CTS-Resistors-74x-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0606
Resistance (Ohms): 100
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Package / Case: 0606, Concave
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Grade: Automotive
Number of Resistors: 2
Qualification: AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 742C043101JTR CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0606, Resistance (Ohms): 100, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0606, Concave, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Grade: Automotive, Number of Resistors: 2, Qualification: AEC-Q200.