742C043514JP
742C043514JP CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 2 RES 510K OHM 0606
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 510k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 4
Package / Case: 0606, Concave
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Number of Resistors: 2
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 742C043514JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 2 RES 510K OHM 0606, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 510k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0606, Concave, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Number of Resistors: 2, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Weitere Produktangebote 742C043514JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
742C043514JP 742C043514JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1770946.pdf Resistor Networks & Arrays 510Kohms 5% Isolated