742C163182JP
742C163182JP CTS Resistor Products
74x.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 2506
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 1.8k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Number of Resistors: 8
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 742C163182JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 2506, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 1.8k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 16, Package / Case: 2506, Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Number of Resistors: 8.
Weitere Produktangebote 742C163182JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
742C163182JP 742C163182JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1133528.pdf Resistor Networks & Arrays 1.8Kohms 5% Isolated