742C163222JTR
742C163222JTR CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 2506
Resistance (Ohms): 2.2k
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Obsolete
Number of Resistors: 8
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 742C163222JTR CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 2506, Resistance (Ohms): 2.2k, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 16, Package / Case: 2506, Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Part Status: Obsolete, Number of Resistors: 8.