742X083152JP
742X083152JP CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 1.5k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 742X083152JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 1.5k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Grade: Automotive, Number of Resistors: 4, Qualification: AEC-Q200.
Weitere Produktangebote 742X083152JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
742X083152JP 742X083152JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1770946.pdf Resistor Networks & Arrays 1.5K Ohms 5%