744C083152JTR CTS Resistor Products
CTS-Resistors-74x-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 2012
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 1.5k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 125mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 8
Package / Case: 2012, Concave, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Number of Resistors: 4
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 744C083152JTR CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 2012, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 1.5k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 125mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 2012, Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Number of Resistors: 4.