745C102473JP
745C102473JP CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 47K OHM 2512
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 47k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Size / Dimension: 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 745C102473JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 47K OHM 2512, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 47k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 10, Package / Case: 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±250ppm/°C, Size / Dimension: 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Part Status: Active, Number of Resistors: 8.
Weitere Produktangebote 745C102473JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
745C102473JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1133528.pdf Resistor Networks & Arrays 47K Ohms 5%