746X101512JP CTS Resistor Products
74x.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 5.1k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 31mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Active
Number of Resistors: 8
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 746X101512JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 5.1k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 31mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 10, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Part Status: Active, Number of Resistors: 8.
Weitere Produktangebote 746X101512JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
746X101512JP 746X101512JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1133528.pdf Resistor Networks & Arrays 5.1Kohms 5% Bussed