Produkte > NEXPERIA USA INC. > 74ABT20D,118
74ABT20D,118
74ABT20D,118 Nexperia USA Inc.
74ABT20.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: IC GATE NAND 2CH 4-INP 14SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: NAND Gate
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 15mA, 20mA
Number of Inputs: 4
Supplier Device Package: 14-SO
Input Logic Level - High: 2V
Input Logic Level - Low: 0.8V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 3.9ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits: 2
Current - Quiescent (Max): 50 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74ABT20D,118 Nexperia USA Inc.
Description: IC GATE NAND 2CH 4-INP 14SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: NAND Gate, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 15mA, 20mA, Number of Inputs: 4, Supplier Device Package: 14-SO, Input Logic Level - High: 2V, Input Logic Level - Low: 0.8V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 3.9ns @ 5V, 50pF, Number of Circuits: 2, Current - Quiescent (Max): 50 µA.