Produkte > CTS RESISTOR PRODUCTS > 752163152GPTR7
752163152GPTR7
752163152GPTR7 CTS Resistor Products
CTS-Resistors-752-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16DRT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 1.5k
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 160mW
Package / Case: 16-DRT
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.100" (2.53mm)
Number of Resistors: 8
Produktbewertung abgeben
Technische Details 752163152GPTR7 CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16DRT, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 1.5k, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 160mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 16, Package / Case: 16-DRT, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.100" (2.53mm), Number of Resistors: 8.
Weitere Produktangebote 752163152GPTR7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
752163152GPTR7 752163152GPTR7 Hersteller : CTS Electronic Components CTS-Resistors-752-Series-Datasheet.pdf Resistor Networks & Arrays 1.5Kohms 2% Isolated 16 pad 8 resistors