752203331GP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-752-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 10 RES 330 OHM 20DRT
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 330
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 160mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 20
Package / Case: 20-DRT
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.100" (2.53mm)
Number of Resistors: 10
Produktbewertung abgeben
Technische Details 752203331GP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 10 RES 330 OHM 20DRT, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 330, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 160mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 20, Package / Case: 20-DRT, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.100" (2.53mm), Number of Resistors: 10.