Produkte > CTS RESISTOR PRODUCTS > 753101512GPTR7
753101512GPTR7
753101512GPTR7 CTS Resistor Products
CTS-Resistors-753-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 9 RES 5.1K OHM 10SRT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 5.1k
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 40mW
Circuit Type: Bussed
Number of Pins: 10
Package / Case: 10-SRT
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.295" L x 0.080" W (7.49mm x 2.03mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.100" (2.53mm)
Number of Resistors: 9
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 753101512GPTR7 CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 9 RES 5.1K OHM 10SRT, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 5.1k, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 40mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 10, Package / Case: 10-SRT, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.295" L x 0.080" W (7.49mm x 2.03mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.100" (2.53mm), Number of Resistors: 9.