Produkte > CTS RESISTOR PRODUCTS > 753181103GPTR13
753181103GPTR13 CTS Resistor Products
753.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 16 RES 10K OHM 18DRT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 40mW
Circuit Type: Bussed
Number of Pins: 18
Package / Case: 18-DRT
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.100" (2.53mm)
Part Status: Active
Number of Resistors: 16
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 753181103GPTR13 CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 16 RES 10K OHM 18DRT, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 40mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 18, Package / Case: 18-DRT, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.100" (2.53mm), Part Status: Active, Number of Resistors: 16.