Produkte > KNOWLES NOVACAP > 7565B682K103LE
7565B682K103LE Knowles Novacap
Commercial_Radial_Lead.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 6800PF 10KV X7R RAD
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Features: High Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 10000V (10kV)
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.900" L x 0.402" W (22.86mm x 10.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.780" (19.80mm)
Height - Seated (Max): 0.975" (24.76mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 7565B682K103LE Knowles Novacap
Description: CAP CER 6800PF 10KV X7R RAD, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Features: High Voltage, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 10000V (10kV), Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.900" L x 0.402" W (22.86mm x 10.20mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.780" (19.80mm), Height - Seated (Max): 0.975" (24.76mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 pF.