Produkte > KNOWLES NOVACAP > 7565R254K202NT
7565R254K202NT
7565R254K202NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: Nonstandard SMD
Size / Dimension: 0.752" L x 0.650" W (19.10mm x 16.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.300" (7.62mm)
Capacitance: 0.25 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 7565R254K202NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: Nonstandard SMD, Size / Dimension: 0.752" L x 0.650" W (19.10mm x 16.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.300" (7.62mm), Capacitance: 0.25 µF.