Produkte > GRAYHILL INC. > 75CP36-01-1-10N-F
75CP36-01-1-10N-F Grayhill Inc.
75-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 200MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 2.92mm
Actuator Type: Knob
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 12.42mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 75CP36-01-1-10N-F Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 200MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 2.92mm, Actuator Type: Knob, Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 12.42mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.