760M20652-178 Cornell Dubilier Knowles
760M.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 5% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 175V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 20 µF
Size / Dimension: 1.370" Dia x 2.209" L (34.80mm x 56.10mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 760M20652-178 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 5% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 175V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 20 µF, Size / Dimension: 1.370" Dia x 2.209" L (34.80mm x 56.10mm).
Weitere Produktangebote 760M20652-178
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
760M20652-178 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 760M-774545.pdf Film Capacitors 20uF 630 Volt 5%