760M68496 Cornell Dubilier Knowles
760M.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.618" Dia x 1.740" L (15.70mm x 44.20mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 760M68496 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.618" Dia x 1.740" L (15.70mm x 44.20mm).
Weitere Produktangebote 760M68496
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
760M68496 760M68496 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 760M-3178362.pdf Film Capacitors 0.68uF 630V 10%