766161102GP
766161102GP CTS Electronic Components
CTS-Resistors-766-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Electronic Components
Resistor Networks & Arrays 1Kohms 16Pin 2% Bussed
auf Bestellung 523 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 766161102GP CTS Electronic Components
Description: RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SOIC, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 1k, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 80mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 16, Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm), Part Status: Active, Number of Resistors: 15.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
766161102GP 766161102GP Hersteller : CTS Resistor Products CTS-Resistors-766-Series-Datasheet.pdf Description: RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SOIC
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 1k
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 80mW
Circuit Type: Bussed
Number of Pins: 16
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm)