Produkte > CTS RESISTOR PRODUCTS > 766161203FPTR7
766161203FPTR7
766161203FPTR7 CTS Resistor Products
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: BUSSED STD 20K
Resistance (Ohms): 20k
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 120mW
Circuit Type: Bussed
Number of Pins: 16
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm)
Number of Resistors: 15
Produktbewertung abgeben
Technische Details 766161203FPTR7 CTS Resistor Products
Description: BUSSED STD 20K, Resistance (Ohms): 20k, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 120mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 16, Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm), Number of Resistors: 15.