766161824GP
766161824GP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-766-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 15 RES 820K OHM 16SOIC
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 820k
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 80mW
Circuit Type: Bussed
Number of Pins: 16
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm)
Number of Resistors: 15
Produktbewertung abgeben
Technische Details 766161824GP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 15 RES 820K OHM 16SOIC, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 820k, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 80mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 16, Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm), Number of Resistors: 15.
Weitere Produktangebote 766161824GP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
766161824GP 766161824GP Hersteller : CTS Electronic Components CTS-Resistors-766-Series-Datasheet.pdf Resistor Networks & Arrays 820Kohms 2% Bussed