766167511FP
766167511FP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-766-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 16PIN 510 OHM +/-1%
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 510
Tolerance: ±1%
Power Per Element: 120mW
Circuit Type: R2R Ladder
Number of Pins: 16
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm)
Number of Resistors: 16
auf Bestellung 817 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 766167511FP CTS Resistor Products
Description: RES 16PIN 510 OHM +/-1%, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 510, Tolerance: ±1%, Power Per Element: 120mW, Circuit Type: R2R Ladder, Number of Pins: 16, Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm), Number of Resistors: 16.
Weitere Produktangebote 766167511FP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
766167511FP Hersteller : CTS Electronic Components CTS_Resistors_766_Series_Datasheet.pdf Resistor Networks & Arrays RES 16PIN 510 OHM +/-1%