767141562GP
767141562GP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-767-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 13 RES 5.6K OHM 14SOIC
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 5.6k
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 100mW
Circuit Type: Bussed
Number of Pins: 14
Package / Case: 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.093" (2.36mm)
Number of Resistors: 13
Produktbewertung abgeben
Technische Details 767141562GP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 13 RES 5.6K OHM 14SOIC, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 5.6k, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 100mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 14, Package / Case: 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.093" (2.36mm), Number of Resistors: 13.
Weitere Produktangebote 767141562GP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
767141562GP 767141562GP Hersteller : CTS Electronic Components 767-786413.pdf Resistor Networks & Arrays 5.6Kohms 14Pin 2% Bussed