Produkte > CTS RESISTOR PRODUCTS > 768201103GPTR13
768201103GPTR13
768201103GPTR13 CTS Resistor Products
CTS-Resistors-768-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 100mW
Circuit Type: Bussed
Number of Pins: 20
Package / Case: 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Number of Resistors: 19
Produktbewertung abgeben
Technische Details 768201103GPTR13 CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 100mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 20, Package / Case: 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Number of Resistors: 19.
Weitere Produktangebote 768201103GPTR13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
768201103GPTR13 768201103GPTR13 Hersteller : CTS Electronic Components CTS-Resistors-768-Series-Datasheet.pdf Resistor Networks & Arrays 10Kohms 2% 19 Resistor