768203101GP
768203101GP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-768-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 10 RES 100 OHM 20SOIC
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 100
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 200mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 20
Package / Case: 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Number of Resistors: 10
Produktbewertung abgeben
Technische Details 768203101GP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 10 RES 100 OHM 20SOIC, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 100, Tolerance: ±2%, Power Per Element: 200mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 20, Package / Case: 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Number of Resistors: 10.