779P1235400JF3 Cornell Dubilier Knowles
778p779p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.012UF 5% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 0.012 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 72 mOhms
Size / Dimension: 0.752" L x 0.319" W (19.10mm x 8.10mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 779P1235400JF3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.012UF 5% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 0.012 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 72 mOhms, Size / Dimension: 0.752" L x 0.319" W (19.10mm x 8.10mm).
Weitere Produktangebote 779P1235400JF3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
779P1235400JF3 779P1235400JF3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 778p779p.pdf Film Capacitors 0.012uF 400V 5%
Produkt ist nicht verfügbar
779P1235400JF3 779P1235400JF3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 778p779p.pdf Film Capacitors 0.012uF 400V 5%