Produkte > GRAYHILL INC. > 77P36-01B10N
77P36-01B10N Grayhill Inc.
77-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 50MA 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 50mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 10
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 7.98mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 4.57mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 77P36-01B10N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 50MA 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 50mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 7.98mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 4.57mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.