Produkte > GRAYHILL > 77SP36-01-1-10N
77SP36-01-1-10N
77SP36-01-1-10N Grayhill
grhls01094-1.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 77SP36-01-1-10N-C
auf Bestellung 102 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 77SP36-01-1-10N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 10POS 50MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 50mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 7.98mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 4.57mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
77SP36-01-1-10N 77SP36-01-1-10N Hersteller : Grayhill Inc. 77-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 10POS 50MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 50mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 10
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 7.98mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 4.57mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V