7P202V360N082L Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 360V POLAR
Tolerance: -10%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Solder Lug
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 99mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 2 mF
Voltage - Rated: 360 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 7P202V360N082L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 360V POLAR, Tolerance: -10%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Solder Lug, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 99mOhm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 2 mF, Voltage - Rated: 360 V.