7P451V360K032 Cornell Dubilier Knowles
7P.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: PHOTOFLASH
Tolerance: -10%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 442mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 450 µF
Voltage - Rated: 360 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 7P451V360K032 Cornell Dubilier Knowles
Description: PHOTOFLASH, Tolerance: -10%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 442mOhm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 450 µF, Voltage - Rated: 360 V.