800NHG4B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 800A 690VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.677" L x 3.425" W x 4.016" H (68.00mm x 87.00mm x 102.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 800A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Medium Blow
Approval Agency: VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 800NHG4B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 800A 690VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.677" L x 3.425" W x 4.016" H (68.00mm x 87.00mm x 102.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 800A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Medium Blow, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 800NHG4B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
800NHG4B-690 Hersteller : Bussmann / Eaton Specialty Fuses NH FUSE 800A 690V GG/GL SIZE 4