80NHG000BI-400 Eaton - Bussmann Electrical Division
eaton-bussmann-nh-400-volts-gg-fuses-datasheet-720099-en-uk.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 80A 400VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 0.827" W x 1.693" H (54.00mm x 21.00mm x 43.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 80A
Mounting Type: Requires Holder
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 400 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 80NHG000BI-400 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 80A 400VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 0.827" W x 1.693" H (54.00mm x 21.00mm x 43.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 80A, Mounting Type: Requires Holder, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 400 VAC.
Weitere Produktangebote 80NHG000BI-400
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
80NHG000BI-400 80NHG000BI-400 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-bussmann-nh-400-volts-gg-fuses-datasheet-720099-en-uk.pdf Specialty Fuses 80A 400V GG 000