824MKP275KH
824MKP275KH Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 310VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 0.642" (16.30mm)
Capacitance: 0.82 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.295" W (31.00mm x 7.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 824MKP275KH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 310VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 0.642" (16.30mm), Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.295" W (31.00mm x 7.50mm).
Weitere Produktangebote 824MKP275KH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
824MKP275KH 824MKP275KH Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MKP.pdf Safety Capacitors 0.82uF 10% tol. FILM