825MKP275KJ
825MKP275KJ Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 8.2UF 10% 310VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 1.508" (38.30mm)
Capacitance: 8.2 µF
Size / Dimension: 1.634" L x 0.996" W (41.50mm x 25.30mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 825MKP275KJ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 8.2UF 10% 310VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 1.508" (38.30mm), Capacitance: 8.2 µF, Size / Dimension: 1.634" L x 0.996" W (41.50mm x 25.30mm).
Weitere Produktangebote 825MKP275KJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
825MKP275KJ 825MKP275KJ Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MKP.pdf Safety Capacitors 8.2uF 10% tol FILM