825MMR250K
825MMR250K Cornell Dubilier Knowles
MMR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8.2 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.563" W (31.00mm x 14.30mm)
auf Bestellung 1336 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 825MMR250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 8.2 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.563" W (31.00mm x 14.30mm).
Weitere Produktangebote 825MMR250K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
825MMR250K 825MMR250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MMR-2944652.pdf Film Capacitors 8.2 uF 250V 10%