827AVG016MGBJ
827AVG016MGBJ Cornell Dubilier Knowles
AVG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 16V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 124.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.49 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 827AVG016MGBJ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 16V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 124.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.49 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 827AVG016MGBJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
827AVG016MGBJ 827AVG016MGBJ Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 820uF 16V 20% tol. POLYMER