827LMH400M2EH
827LMH400M2EH Cornell Dubilier Knowles
LMH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.381 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 827LMH400M2EH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.381 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 827LMH400M2EH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
827LMH400M2EH 827LMH400M2EH Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LMH-2944664.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 400V 20% tol. ELECTROLYTIC