8301901FA Texas Instruments
sn54as175b.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: HEX D-TYPE FLIP-FLOPS WITH CLEAR
Packaging: Tube
Package / Case: 16-CFlatpack
Output Type: Non-Inverted
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Function: Master Reset
Type: D-Type
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Iq): 19 mA
Current - Output High, Low: 400µA, 4mA
Trigger Type: Positive Edge
Clock Frequency: 40 MHz
Supplier Device Package: 16-CFP
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 24ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Bits per Element: 6
auf Bestellung 1236 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 8301901FA Texas Instruments
Description: HEX D-TYPE FLIP-FLOPS WITH CLEAR, Packaging: Tube, Package / Case: 16-CFlatpack, Output Type: Non-Inverted, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Function: Master Reset, Type: D-Type, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Current - Quiescent (Iq): 19 mA, Current - Output High, Low: 400µA, 4mA, Trigger Type: Positive Edge, Clock Frequency: 40 MHz, Supplier Device Package: 16-CFP, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 24ns @ 5V, 50pF, Part Status: Active, Number of Bits per Element: 6.