855LC5700K5PM8
855LC5700K5PM8 Cornell Dubilier Knowles
LC5.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 8.5UF 700VAC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 700V
Height - Seated (Max): 2.146" (54.50mm)
Capacitance: 8.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.7 mOhms
Size / Dimension: 3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 855LC5700K5PM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 8.5UF 700VAC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 700V, Height - Seated (Max): 2.146" (54.50mm), Capacitance: 8.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.7 mOhms, Size / Dimension: 3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm).
Weitere Produktangebote 855LC5700K5PM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
855LC5700K5PM8 855LC5700K5PM8 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LC5.pdf Film Capacitors 8.5uF 700Vac 10% Conduction Cooled