Produkte > COTO TECHNOLOGY > 8L01-12-011
8L01-12-011
8L01-12-011 Coto Technology
8L_series_reed_relay_datasheet1.pdf
Hersteller: Coto Technology
Description: RELAY REED SPST 500MA 12V
Packaging: Tube
Features: Diode
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 24 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max
Must Release Voltage: 1 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 0.5 ms
Release Time: 0.5 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 8L01-12-011 Coto Technology
Description: RELAY REED SPST 500MA 12V, Packaging: Tube, Features: Diode, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 24 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 500 mA, Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max, Must Release Voltage: 1 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 0.5 ms, Release Time: 0.5 ms, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
8L01-12-011 8L01-12-011 Hersteller : Coto Technology 8L_series_reed_relay_datasheet1.pdf Reed Relays REED RELAY MAG HI-RF 5V J-LEAD