Produkte > COTO TECHNOLOGY > 8L01-24-001
8L01-24-001
8L01-24-001 Coto Technology
8L_series_reed_relay_datasheet1.pdf
Hersteller: Coto Technology
Reed Relays MAGNETIC REED SWITCH SPST 10-15AT
auf Bestellung 434 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 8L01-24-001 Coto Technology
Description: RELAY REED SPST 500MA 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 500 mA, Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max, Must Release Voltage: 2 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 0.5 ms, Release Time: 0.5 ms, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
8L01-24-001 8L01-24-001 Hersteller : Coto Technology 8L_series_reed_relay_datasheet1.pdf Description: RELAY REED SPST 500MA 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 11 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max
Must Release Voltage: 2 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC