Produkte > COTO TECHNOLOGY > 8L41-12-111
8L41-12-111
8L41-12-111 Coto Technology
8L_series_reed_relay_datasheet1.pdf
Hersteller: Coto Technology
Reed Relays Spartan DIP Relay
auf Bestellung 401 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 8L41-12-111 Coto Technology
Description: RELAY REED SPDT 250MA 12V, Packaging: Tube, Features: Diode, Electrostatic Shield, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 24 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 250 mA, Switching Voltage: 100VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 1 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 1 ms, Release Time: 1 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
8L41-12-111 8L41-12-111 Hersteller : Coto Technology 8L_series_reed_relay_datasheet1.pdf Description: RELAY REED SPDT 250MA 12V
Packaging: Tube
Features: Diode, Electrostatic Shield
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 24 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 250 mA
Switching Voltage: 100VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 1 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC