Produkte > COTO TECHNOLOGY > 9202-12-20TR
9202-12-20TR
9202-12-20TR Coto Technology
9200_series_reed_relay_datasheet.pdf
Hersteller: Coto Technology
Description: RELAY RF SPST-NO 500MA 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Sealed - Hermetically
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: J Lead
Coil Current: 18.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max
Must Release Voltage: 1 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 0.4 ms
Release Time: 0.1 ms
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 9202-12-20TR Coto Technology
Description: RELAY RF SPST-NO 500MA 12V, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Sealed - Hermetically, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: J Lead, Coil Current: 18.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 500 mA, Switching Voltage: 200VAC, 200VDC - Max, Must Release Voltage: 1 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 0.4 ms, Release Time: 0.1 ms, Part Status: Active.