930C2W10K-F
930C2W10K-F Cornell Dubilier Knowles
930.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 250VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 175V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 13 mOhms
Size / Dimension: 1.059" L x 2.248" W (26.90mm x 57.10mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 930C2W10K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 250VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 175V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 10 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 13 mOhms, Size / Dimension: 1.059" L x 2.248" W (26.90mm x 57.10mm).
Weitere Produktangebote 930C2W10K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
930C2W10K-F 930C2W10K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 930.pdf Film Capacitors 10uF 250V