935C1W20K-F
935C1W20K-F Cornell Dubilier - CDE
935.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors POLY MET 100V 20uF
auf Bestellung 80 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 935C1W20K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 20UF 10% 100VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 70V, Voltage Rating - DC: 100V, Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms, Size / Dimension: 0.874" Dia x 2.248" L (22.20mm x 57.10mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
935C1W20K-F 935C1W20K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 935.pdf Description: CAP FILM 20UF 10% 100VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 70V
Voltage Rating - DC: 100V
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms
Size / Dimension: 0.874" Dia x 2.248" L (22.20mm x 57.10mm)