935C2W10K
935C2W10K Cornell Dubilier Knowles
935.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 200VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 140V
Voltage Rating - DC: 200V
Capacitance: 10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms
Size / Dimension: 0.906" Dia x 2.248" L (23.00mm x 57.10mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 935C2W10K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 200VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 140V, Voltage Rating - DC: 200V, Capacitance: 10 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms, Size / Dimension: 0.906" Dia x 2.248" L (23.00mm x 57.10mm).